Slovo na nedeľu 20. apríla

Vážené súdružky a súdruhovia,

tak vy si nedáte pokoj a nadávate na všetko nefungujúce v našej drahej socialistickej vlasti? Nie ste spokojní s prácou rozličných inštitúcií, organizácií a úradov? A vy si myslíte, že keď niečo funguje, naozaj je to dobré? Nože sa pozrite, ako promptná odťahová služba komplikuje život prehnitým Západniarom!

Česť práci!

Príliš rýchla odťahovka

Kým americký medik z vojenskej nemocnice zachraňoval človeka, ktorý dostal infarkt, odtiahli mu auto. Ochotný medik tak musí zaplatiť 60-dolárovú pokutu (v prepočte asi 1 200 slovenských korún). Šerif michiganského mesta Jackson Tom Finco ponúkol, že jeho oddelenie pokutu zaplatí. „Odkázal nám, že to nie je nutné. Aj tak sme mu však poslali šek,“ uviedol Finco.

Dvadsaťštyriročný Tim Moore sa len nedávno vrátil z vojnovej zóny v Iraku. Šoféroval po diaľnici, keď si všimol sanitku. Zastavil auto a vyšiel von, aby upokojil ženu, ktorej snúbenec dostal infarkt. Keď záchranári zistili, že Moore absolvoval zdravotnícky kurz, poprosili ho, aby poskytol mužovi prvú pomoc. Ten však pri prevoze do nemocnice zomrel. Medzitým Moorovi odtiahli auto, zaparkované na výjazde z cesty. Tim Moore uviedol, že keď médiá zverejnili jeho prípad, ľudia mu posielali šeky na zaplatenie pokuty. Moore dodal, že všetky peniaze pošle vojnovým veteránom.

Omnoho dobrodružnejšie vyzeral prípad v americkom Dallase, kde sa rodina práve vrátila z výletu a rodičia z auta vystúpili, odomknúť dom a garáž. Keď sa k autu vrátili, zistili, že je preč aj s ich 7-ročným synom, ktorý spal vnútri.

Pracovník odťahovej služby, 23-ročný Fidel Retana medzitým zistil, že so sebou vezie neplánovaného detského pasažiera a auto priviezol späť. Vystrašení rodičia sa medzitým obrátili na políciu. Keď Retana auto vrátil a odišiel, o niekoľko križovatiek ďalej ho zatkli policajti. Obvinený je z únosu, polícia však nepredpokladá, že by mladíkovi reálne hrozil trest. „Vyzerá to tak, že dieťa nechcel uniesť, ani mu ublížiť,“ povedala policajná seržantka Brenda Nichols.

V okamihu, keď sa Retana vrátil aj s dieťaťom, chlapcova matka práve plakala a zvracala. Stratený chlapec si na nič nepamätá, pretože svoj „únos“ prespal. „Neznášam spôsob, akým pracuje odťahová služba,“ uviedol Sergio Zuniga, otec dieťaťa. Kto by sa tiež čudoval…


Článok bol súčasťou pôvodných HyeNovín v rokoch 2005-2008

Pridaj komentár