Slovo na nedeľu 19. marca

Už minulý týždeň som uvažoval, či neporušiť tradíciu a namiesto niečoho, čo je vtipné, nedať niečo, čo je iba veselé. Prišla totiž správa, že Kylie Minogue sa zotavila z rakoviny natoľko, že sa vracia späť na pódia. V mojej rodine si rakovina zaúradovala až príliš kruto, aby ma dokázala potešiť správa o každom, komu sa podarilo ujsť z jej pazúrov. A obzvlášť ak ide o niekoho, koho mám rád. Ale zradil som a prednosť dostal dizajnérsky toaletný papier. Ale tento týždeň som rozhodnutý prihriať si svoju už aj tak dosť teplú polievočku a to aj za cenu, že to nebude vtipné. A nemôžem ani sľúbiť, že to bude veselé pre všetkých. Ale na svoje si určite prídu Kyliini priaznivci, myslím, že sa k dnešnej správe vcelku hodí.

Počuli ste slovo Christianovo.

Českí poslanci schválili homosexuálne zväzky

Česká poslanecká snemovňa v stredu prehlasovala veto prezidenta Václava Klausa a opäť schválila zákon o registrovanom partnerstve. Zákon podporilo 101 zo 177 poslancov. Ľudia rovnakého pohlavia budú podľa zákona môcť uzavierať partnerské zväzky. Nová legislatíva prešla v snemovni až na piaty pokus.

Zákon homosexuálnym párom uľahčí napríklad dedenie po svojich partneroch a získavanie informácií o zdravotnom stave chorého druha.

Prezident Václav Klaus reagoval, že schválenie zákona nepovažuje za svoju porážku, ale za „porážku všetkých, ktorí veria, že rodina je v spoločnosti základná a jedinečná“. Klaus zákon vetoval v polovici februára, čím sa dostal do sporu s premiérom Jiřím Paroubkom, ktorý novú legislatívu podporuje.


Článok bol súčasťou pôvodných HyeNovín v rokoch 2005-2008

Pridaj komentár