Slovo na nedeľu 18. mája

Vážené súdružky a súdruhovia,

alebo tiež „bratia a sestry“, lebo nikde inde na svete sa červení a čierni tak nekamarátia ako u nás. A práve o tej druhej skupine dnes bude naša kázeň. Čujte, ako dopadnú sektári, ktorí neveria presne tomu, čo vy! Ajhľa, ako potupne zlyhali v ťažkej skúške mŕtvolného zápachu!

Počuli sme slovo Hyenovo a česť práci!

Členov apokalyptickej sekty vyhnal z úkrytu zápach mŕtvol

Z podzemného úkrytu v ruskom Povolží vyšli aj poslední členovia apokalyptickej sekty, ktorí v ňom takmer pol roka očakávali koniec sveta. Informovali o tom ruské tlačové agentúry. Zostávajúcich členov sekty vyhnal z úkrytu zápach mŕtvol dvoch členiek sekty, ktoré zomreli pred niekoľkými týždňami, informovala hovorkyňa vyšetrovateľov Tatjana Ostrovskaja.

Posledný mesiac zostávalo v úkryte už len deväť ľudí. Dvadsaťštyri ďalších členov sekty z neho vyšlo už v apríli. Jedna zo žien, ktoré pri pobyte v úkryte prišli o život, zomrela na následky prísnej diéty, druhá trpela vážnou chorobou, uviedla agentúra ITAR-TASS. Zdravotný stav ostatných členov sekty, ktorí opustili úkryt – ôsmich mužov a jednej ženy – je podľa lekárov „uspokojivý“.

Vodca sekty Pjotr Kuznecov sa v apríli pokúsil o samovraždu a vzápätí ho obvinili zo založenia náboženskej skupiny zameranej na šírenie násilia. Na začiatku apríla ho našli opatrovatelia psychiatrickej liečebne stáť na kmeni stromu a búchať sa do hlavy veľkou palicou. Následne ho previezli do nemocnice so zraneniami hlavy a jeho správanie vyhodnotili ako pokus pripraviť sa o život. Podľa zástupcu vyšetrovateľa prípadu Grigorija Žiteneva mal vodca sekty „zjavné motívy na samovraždu vrátane toho, že koniec sveta, na ktorý čakal, neprišiel“.

V úkryte na odľahlom mieste v ruskom Povolží sa v novembri minulého roka zabarikádovalo 35 členov Kuznecovovej sekty. Samotný Kuznecov do jaskyne so svojimi stúpencami nešiel údajne preto, aby mohol „zaisťovať kontakt s vonkajším svetom“. Krátko po zabarikádovaní členov jeho sekty ho umiestnili na psychiatrii. V úkryte pri dedine Nikolskoje, vzdialenej asi 500 kilometrov juhovýchodne od Moskvy, boli zabarikádované aj štyri deti, najmladšie z nich malo iba 1,5 roka. Členovia takzvanej Pravej ruskej pravoslávnej cirkvi čakali v úkryte na koniec sveta, ktorý mal nastať v máji a vyhrážali sa, že ak sa ich odtiaľ niekto pokúsi dostať násilím, vyhodia sa do povetria.

Koniec sveta podľa niektorých členov sekty ešte len nastane, konkrétne na konci mája. Čakajú naň v drevených domčekoch, ktoré skúpili v dedine Nikolskoje. Kuznecovova sekta odmieta vymoženosti moderného sveta vrátane telefónu a elektriny a cenovky na tovaroch v obchodoch považuje za symboly diabla.


Článok bol súčasťou pôvodných HyeNovín v rokoch 2005-2008

Pridaj komentár