Slovo na nedeľu 10. októbra

Drahí bratia a sestry,

všetko je relatívne, aj vaša príchylnosť k čistému, mravnému a zbožnému životu. Nie, neohradzujte sa, ja viem, o čom hovorím. Prirodzene, to sa netýka Jany rodenej Tutkovej. Ale aj tá by trochu musela pritvrdiť, aby sa mohla začleniť do istej baptistickej cirkevnej obce. Nech vám idú príkladom, lebo, raz darmo, všetko je relatívne a keď príde na posledný súd a začne sa porovnávať, kto bol ako zbožný… No, neviem neviem!

Počuli sme slovo Hyenovo.

 

Vojny a katastrofy: trest Boží za gayov

Padlí americkí vojaci, teroristické útoky z 11. septembra, ale aj prírodné živelné pohromy – to všetko sú podľa malej fundamentalistickej baptistickej cirkevnej obce z kansaskej Tapeky tresty, ktoré Boh zosiela na Američanov za ich toleranciu voči homosexuálom. Nenávistnými výpadmi proti gayom narúšajú stúpenci kontroverzného pastora Freda Phelpsa pohreby padlých vojakov a prehlbujú bolesť pozostalých.

Teraz má americký najvyšší súd objasniť, či v uplatňovaní svojho práva na slobodné vyjadrovanie názoru nezachádzajú príliš ďaleko, napísala agentúra DPA.

Nočná mora Američana Ala Snydera začala toho zimného večera roku 2006, keď dostal správu, že jeho jediný syn Matthew prišiel o život v irackej vojne. Tým to ale neskončilo. Keď chcel otec neskôr pochovať svojho dvadsaťročného syna na cintoríne katolíckej cirkvi v americkom štáte Maryland, pridal sa k jeho smútku ešte šok. Skupina demonštrantov neváhala prejsť 1800 kilometrov a prišla s plagátmi ako „Vďaka Bohu za mŕtvych vojakov“, „Ideš do pekla“ a „Boh nenávidí USA/Vďaka Bohu za 11. septembra“.

Pastor Fred Phelps a členovia jeho fundamentalistickej baptistickej miniobce Westboro v meste Topeka v štáte Kansas sa už niekoľko rokov objavujú na vojenských pohreboch, a to aj na národnom cintoríne v Arlingtone, aby šírili svoje posolstvo. A to znie: smrť vojakov je trestom Božím za to, že národ trpí homosexuálov. Podľa nich teroristické útoky z 11. septembra, hurikán Katrina alebo nedávnu ropnú škvrnu v Mexickom zálive si takisto Američania zavinili sami, pretože sympatizujú s homosexuálmi.

Phelps je mimochodom pastor, ktorý svetu v septembri vyrazil dych svojou, nakoniec nesplnenou hrozbou spáleniu Koránu.

Pridaj komentár