Slovo na nedeľu 10. februára

Vážené súdružky a súdruhovia,

je tam kriku okolo nejakého tlačového zákona, ktorým chce naša múdra strana a vláda určite len to najlepšie pre občanov! Je nehorázne, čo si to dovoľujú tí zapredanci imperialistického západu, kritizovať také múdre opatrenie! My predsa ideme opačným smerom, ktorý nám ukazuje Čína, náš veľký vzor!

Česť práci!

Čínski komunisti chcú ideologicky čisté SMS

Komunistická strana Číny vyzvala používateľov mobilných telefónov, aby si namiesto hrubých vtipov posielali ideologicky čisté „červené správy“. Informovala o tom agentúra Reuters, podľa ktorej prijali občania túto výzvu skôr posmešne, ako s nadšením.

„Červené vety ovládnu kultúrny front textových správ!“ apeloval na svojich čitateľov denník Čínska mládež. Podľa neho patrí budúcnosť zdravým, pozitívnym a povzbudivým správam. V súčasnosti však medzi 500 miliónmi čínskych používateľov mobilov kolujú prevažne posmešky na vedenie krajiny a hrubé či neslušné vtipy. Na to, aby sa to zmenilo, musia sa podľa denníka „mobilizovať široké masy obyvateľov a poraziť vulgárnosť“.

Väčšina Číňanov však neberie kampaň za ideologicky čisté textové správy vážne. „Je to smiešne, toto je samo o sebe vtipom,“ zhodnotil výzvy anonymný príspevok na internetovom diskusnom fóre.

Jeden z obyvateľov mesta Nan-jang v provincii Che-nan, kde kampaň začala, uvažuje o tom, či by komunistická strana nemala pracovať na dôležitejších veciach. „Len sa povaľujete, pijete víno a užívate si so ženami a od nás chcete, aby sme mali čistú myseľ a boli puritáni,“ hovorí. „Už to zachádza trochu priďaleko.“


Článok bol súčasťou pôvodných HyeNovín v rokoch 2005-2008

Pridaj komentár