Slovo na nedeľu 1. júna

Vážené súdružky a súdruhovia,

milióny ľudí sú dnes v nezávideniahodnej sociálnej situácii. Samozrejme, iba v zahraničí, my, keďže tu máme našu múdru vládu a predovšetkým súdružku Vieru, sa niečoho takého báť nemusíme. Preto pozorne čítajte, ako dopadnú v krajine, kde súdružku Vieru nemajú!

Česť práci!

Japonka žila rok v cudzích skriniach

Obrovské prekvapenie zažil istý Japonec, keď sa rozhodol vyriešiť záhadu okolo opakovaného miznutia potravín zo svojej chladničky. 57-ročný starý mládenec žil sám a nemohol pochopiť, ako mu môže miznúť jedlo.

Nainštaloval si preto do kuchyne svojho domu v meste Fukuoka bezpečnostnú kameru. Jej zábery si nechal prenášať na displej mobilného telefónu. Odišiel z domu von ako obyčajne a čakal, čo sa bude diať. Zažil takmer šok, keď o niečo neskôr uvidel, ako sa po jeho dome prechádza nejaká žena. Zavolal okamžite políciu.

„Prehľadali sme kompletne dom a až nakoniec sme v jednej vstavanej skrini našli ukrytú ženu,“ povedal hovorca miestnej polície.

58-ročná „čierna obyvateľka“ Tacuko Horikawa si vybudovala hniezdo v hornej časti skrine, ktorá sa otvárala veľmi zriedkavo. Mala tam niekoľko fliaš s vodou a matrac, aj keď v tak malom priestore bolo ťažké vystrieť si nohy. „Vyšetrovateľom povedala, že jednoducho nemá kde bývať. Podľa predbežného vyšetrovania ilegálne žila v skrini asi rok, avšak nie nepretržite, ale s prestávkami,“ uviedol hovorca polície.

Ženu policajti zadržali a je podozrivá, že podobné úkryty mala vybudované aj v okolitých domoch. To by jej umožňovalo žiť v nich s prestávkami dlhodobo.


Článok bol súčasťou pôvodných HyeNovín v rokoch 2005-2008

Pridaj komentár