Slovo na nedeľu 3. septembra

Drahí bratia a sestry,
nedá mi inak, len vás opäť pokárať. Zjavne ste si nevzali ponaučenie z
poslednej májovej kázne a pokojne ste dovolili, aby nás opäť ktosi v mravnosti predbehol. Nie, bratia a sestry, takto sa spásy nedočkáme, keď okolité štáty majú okolo seba tak cnostných ľudí, ako je pani Lipová. Ja viem, ja viem, celý ten jej príspevok je iba jeden veľký fór, ale predstavte si, že by tak naozaj… Ach!

Počuli ste slovo Hyenovo.

Občianka Divišova žiada zahalenie psích genitálií

Obyvateľka obce českej obce Divišov žiada magistrát, aby nariadil oblečenie pre psov. Ich nezahalené genitálie ju totiž poburujú. Na neoficiálnych stránkach obce píše Petra Lipová svoje výhrady: „V poslednom čase som znepokojená veľkým počtom psov, ktorí sa producírujú po obecných komunikáciách „len tak“. Myslím si, že nie je vhodné pre deti, aby mali možnosť pozorovať obnažené zvieratá. Psi by mali mať svoje prirodzenia zahalené.“

Lipová zároveň navrhuje, aby sa o zahalenie psov postarala obec. Mohla by podľa nej zadarmo rozdávať oblečky s logom obce. Tým by sa zároveň dalo kontrolovať, kto z majiteľov psov platí predpísané poplatky. Znepokojivejšie pôsobí jej vyjadrenie, že keď sa situácia nebude urýchlene riešiť, zasiahne tým, že na blízke trávniky rozsype „špeciálne bonbóny, ktoré psiu problematiku riešia rázne a bez pardonu“.

Iniciatíva občianky Lipovej sa však s pochopením nestretla. Obyvateľ Divišova Dalibor Petráš na stránkach obce zakontroval slovami: „Vážená pani, vaša neprestajná snaha líhať si na vozovku a ležiac na chrbte senilným okom zospodu zachytiť pohľad na hojdajúce sa psie prirodzenie je nechutná a robí obci hanbu široko v okolí.“

Magistrát Divišova takisto neprikladá dobre mienenej iniciatíve žiadnu váhu. Ako uviedla starostka obce Jana Famfulíková, týmto nápadom sa nebudú ani zaoberať a považujú ho za recesiu slúžiacu na pobavenie návštevníkov fóra. Ako starostka upozornila, radnica sa snažila na diskusiu reagovať, ale administrátor fóra jej príspevky mazal.


Článok bol súčasťou pôvodných HyeNovín v rokoch 2005-2008

Pridaj komentár