Slovo na nedeľu 3. júna

Vážené súdružky a súdruhovia,

zdravá výživa je nepostrádateľnou súčasťou životného štýlu moderného socialistického človeka. Je preto veľmi smutné, že všetky zdravé potraviny vyrábajú prehnití kapitalisti, ktorí za diskutabilné zdravie sú schopní ošklbať úbohého proletára. Vyzývame preto našich družstevníkov – hľadajte aj vy vo svojich kravínoch podobné hoviadka, aby aj náš pracujúci ľud mal dostupné zdravé mliečko!

Česť práci!

Vedci šľachtia nízkotučnú kravu

Dojnica Marge zrejme spôsobí revolúciu medzi výrobcami mlieka. V roku 2001 totiž vedci v jej mlieku namerali iba jedno percento tuku, čo je o 2,5 percenta menej ako je bežné. Ukázalo sa, že v tuku navyše prevažovali omega-3 mastné kyseliny, ktoré sú zdraviu prospešné.

Vedcov teší najmä nedávno zistený fakt, že táto vlastnosť je dedičná a na jej prenos stačí kópia génu od jedného rodiča. Novozélanďanom už teda nič nebráni v tom, aby takto odchovali celé stádo kráv, ktoré by produkovali „zdravé mlieko“. Prvá komerčná farma s takýmito dojnicami by mala začať fungovať v roku 2011.

Príroda teda zariadila to, čo sa ľuďom často nedarí. Hľadanie génu, ktorý je zodpovedný za „zdravé mlieko“ by totiž mohlo trvať aj niekoľko rokov. Ak by potom vytvorili geneticky modifikované potraviny, presadiť predaj mlieka z nich by ďalej blokovala legislatíva.


Článok bol súčasťou pôvodných HyeNovín v rokoch 2005-2008

Pridaj komentár