Slovo na nedeľu 11. marca

Vážené súdružky a súdruhovia,

naše socialistické poľnohospodárstvo nemá vo svete konkurenciu. Pravda, trochu nám to kazí počasie, ale súdruh premiér sľúbil, že to odteraz bude v poriadku. Tým pádom sa nemôže stať taký prípad ako v Indii. A keby náhodou áno, nebojte sa. Naša vláda by dotyčného chovateľa celkom určite odškodnila!

Česť práci!

Mäsožravá krava plienila kurín

Záhada zožratia sliepok v jednej dedine v západnom Bengálsku mala nečakané rozuzlenie: desiatky operencov zožrala krava! Keď sa zistilo, že akési pytliacke zviera v noci požiera nič netušiace sliepky, najprv podozrievali miestne psy. Majiteľ chovu Ajith Ghosh, keď niekoľko nocí strážil kurín, priamo pri čine prichytil tura domáceho, teľa menom Lal.

„Boli sme načisto zdesení, keď sme videli, ako sa Lal kradne do kurína a vyberá si kurčatá obratne ako mačka,“ povedal neskôr Ghosh. Podľa neho mäsožravé teľa za mesiac zloplo asi päťdesiat kureniec.

Okresný veterinár potvrdil, že krava sa takto môže správať, ak jej chýbajú v tele niektoré látky. Mohlo by taktiež ísť o chorobu. Obyvatelia dediny sú však presvedčení, že Lal bola v minulom živote tigrom…


Článok bol súčasťou pôvodných HyeNovín v rokoch 2005-2008

Pridaj komentár