Slovo na nedeľu 1. októbra

Drahí bratia a sestry,
dnešné Slovo na nedeľu budeme opäť venovať morálke, ako sa na nedeľnú kázeň patrí. Opäť však, je smutné, že nižšie popísaný prípad sa nestal u nás, ale v Číne, kde už v podstate čakáme hocičo. Mimochodom, keby niekto namietol, že ilustračné foto k článku nevyzerá ako 56-ročný profesor: Fakt by ste sa chceli pozerať na obstarožného nahého Číňana?

Počuli ste slovo Hyenovo.

Čínsky profesor kreslenia sa vyzliekol pred študentmi

Čínske ministerstvo kultúry verejne odsúdilo univerzitného profesora, ktorý sa vyzliekol pred svojimi študentmi na hodine kreslenia. Mo Siaosin, 56-ročný profesor na univerzite v Changcchou šokoval študentov, keď zhodil zo seba všetky kusy oblečenia a postavil sa pred nich v Adamovom rúchu.

Netradičnú učebnú metódu zvolil preto, aby zdôraznil silu tela a prelomil s ním súvisiace tabu. Podľa vyjadrenia jedného zo študentov sa profesor počas svojho „aktu“ správal vzrušene. Mladí konzervatívni Číňania reagovali uhýbaním pohľadov.

Hovorca čínskeho ministerstva kultúry Tjan Ťunting sa vyjadril, že „rúcať tabu priamo na vyučovacej hodine nie je najvhodnejšie.“ Hodina kreslenia bola súčasťou kurzu na novozaloženom výskumnom inštitúte umenia ľudského tela a kultúry, ktorý patrí v Číne k priekopníkom v umeleckom znázornení človeka.

Profesor Mo stihol už zabezpečiť ďalšie štyri nahé objekty na hodiny kreslenia – starenu so starcom a mladú dvojicu.


Článok bol súčasťou pôvodných HyeNovín v rokoch 2005-2008

Pridaj komentár