SHS (10): Kto to nakoniec vyhral

I neuveriteľné sa stalo skutočnosťou a Slovensko našlo svoju Superstar. Pred finálovým večerom bolo jasné, že hoci sú spevácke sily oboch finalistov – Márie Bundovej a Petra Cmoríka zhruba vyrovnané, jasným favoritom je Peter. Vopred to vedela aj Mária, takže víťazstvo ani neočakávala. A ani nikto iný. No asi nikto nečakal, že v posledný večer sa diváctvo zmobilizuje a pošle takmer 300 tisíc hlasov.

Zabudnite na riekanku…

Dosť bolo vyraďovaco-vyvražďovacej riekanky, vo finále sa to nepatrí. Veď aj Pyco a Adela boli slávnostne oblečení a s finalistami si dokonca zdvorilo vykali. Teda v prvej tretine, potom to už nezvládli. A čo sa spievalo?

Mária Bundová: Change – Po ľahkej duetovej rozohrávke Mária nastúpila s tým najlepším, čo si mohla vybrať. Odviazala sa a odviazala aj pesničku, v ktorej si dovolila viac improvizácie, ako onehdá v semifinále. A stálo to za to. Porota nešetrila chválou a mala za čo.

Peter Cmorík: Bad Day – Podobne ako Mária, aj Peter stavil na semifinálovú pieseň, ktorou naplno očaril publikum a ktorá ho katapultovala do pozície favorita. A finále? Peter nesklamal a s kapelou to skutočne znelo lepšie ako s klavírom. Páčilo sa mi to. Aj Palimu, ktorý priam upadol do eufórie.

Mária Bundová: Nič nie je stratené – Ťažko povedať, či si práve toto motto Mária osvojila. Táto pesnička jej veľa možností nedala, pretože Miko Hladký ju písal nanajvýš pre Petra. Nedá sa nič robiť, treba súhlasiť s porotou – povinná jazda, bez ktorej by sme mohli byť my i Mária. Len mi tak napadá – to okrem Paľa nikomu nepripadlo blbé, takto jej podrážať nohy? Alebo skrátka išlo o Cmoríka a Mária ich nezaujímala?

Peter Cmorík: Nič nie je stratené – Žeby to blbo padlo Petrovi? Pretože si neviem pomôcť, ale zdalo sa mi, akoby pesničku kazil naschvál. V jeho podaní naplno vynikla jej impotencia a núka sa porovnanie s vlaňajšou, ešte horšou Najkrajšou esemeskou. Zjem kefu, ak si ju niekto z týchto dvoch adoptuje. Ani zabudnutý text a pár otáznych miest však nedokázali zakryť, že Peter je vynikajúci spevák.

Mária Bundová: If There’s Any Justice – Pekné, výborne zaspievané, ale dych veru nevyrazilo. Mária si mohla aj lepšie vybrať. Škoda, že Black Horse & the Cherry Tree spievala v minulom kole a bolo by to predsa príliš skoro. Takto Mária síce predviedla to najlepšie, čo je v nej, ale to predvádzacie mólo mohlo byť lepšie.

Peter Cmorík: On My Head – Peter si na záver vycválal na javisko po víťazstvo a keď skončil, nebolo najmenších pochýb, že je jeho. Dobrý výber, dobrá interpretácia, proti takejto Superstar nemožno nič namietať.

A druhou Superstar je…

Irenka posledný raz zišla po schodoch, posledný raz osvedčila výsledky a odovzdala poslednú obálku. A v nej meno víťaza – Petra Cmoríka. Prekvapenie sa nekonalo, našťastie Laco Lučenič nepovažoval za potrebné umelo naťahovať vyhlasovanie výsledkov.

Tak, a je koniec. Superstar je na svete, tretí ročník len tak skoro čakať nemôžeme, v sobotu tu už nebudete nachádzať články. Aj mi to bude ľúto, ale však sú aj iné spôsoby trávenia piatkových večerov. A ja dúfam, že na HyeNoviny nezanevriete, napokon, je tu kopec dobrého čítania aj bez toho…


Článok bol súčasťou pôvodných HyeNovín v rokoch 2005-2008

Pridaj komentár