Rodí sa vláda

Vládu bude teda zostavovať Smer-SD a odkedy je to jasné, všetky médiá sa predbiehajú v špekuláciách a informáciách utajených zdrojov, ktože bude v nej sedieť.

Predbiehajú sa tak intenzívne, až občas vystrelia úplne mimo akejkoľvek reality. Však hlavne že niečo napíšu.

HyeNoviny sa samozrejme nenechajú zahanbiť a prinášajú vlastný a stopercentne pravdivý zoznam budúcich ministrov.

Doprava, výstavba, regionálny rozvoj: Pat a Mat

Superrezort si vyžaduje supermana. A hoci nepochybne sa ich v Smere pár nájde, pri pohľade na širokú pôsobnosť ministerstva zaváhajú aj najväčší odvážlivci.

Preto Smer siahol po dvojici, ktorá si jednotlivé oblasti ministerstva spravodlivo rozdelí. Okrem výstavby, samozrejme. Tá je ich spoločnou vášňou, preto budú ministrovať spoločne. A je to!

Ľudské práva a národnostné menšiny: madam Hilda

Je pre nás nesmiernou cťou, že vedúcou tohto rezortu sa stane práve členka redakcie HyeNovín – naša rezidentná domina madam Hilda. U nás pôsobí ako tzv. post-editorka: kontroluje už vydané články a keď niekde nájde chybu alebo preklep, prísne nás potrestá.

Nie sme si síce celkom istí, aká je jej presná kvalifikácia pre oblasť ľudských práv a národnostných menšín, ale jedno vieme z vlastnej skúsenosti povedať naisto: s každým problémom si poradí veľmi ľahko a najmä veľmi rýchlo.

Financie: Nora Mojsejová

S vlastným politickým subjektom neuspela, ale Smer ochotne podáva ruku aj porazeným. Nora je účtovníčka, je bohatá a zaručene vie, ako skonsolidovať verejné financie bez toho, aby to malo dopad na ľudí.

Najviac sa však tešíme na jej pôsobenie v medzinárodných štruktúrach. Keď ona vdupoce na zasadnutie ministrov financií eurozóny, raz-dva ich dá všetkých do laty a vyrieši všetky problémy. Nebudú sa stačiť čudovať!

Práca, sociálne veci a rodina: E. T. Mimozemšťan

Vyslankyňa cudzej vesmírnej civilizácie sa Robertovi Ficovi zjavne osvedčila. Napriek tomu s ňou v tejto vláde už nepočíta. Podarilo sa nám zistiť, že tentoraz rúbe vyššie. Do ministerského kresla sa totiž vtrepe ozajstný mimozemšťan.

E. T. už teraz sľubuje, že bude rovnako kompetentným a odborne podkutým ministrom, ako bola jeho predchodkyňa.

Zahraničné veci: Ľubomír Jahnátek

Nie je o čom. Hlava diplomacie musí byť skúsená, takže v tomto prípade je pokročilý vek viac než dostatočne vyvážený bohatými skúsenosťami. Kontakty z niekdajšieho ministerstva hospodárstva pán Jahnátek určite využije aj pri určovaní zahraničných vzťahov.

Najväčšou devízou pána ministra je však samozrejme plynulá a bezchybná angličtina.

Obrana: Paris Hilton

Pre niekoho prekvapivá, ale v skutočnosti úplne logická voľba. Nemá absolútne žiadnu kvalifikáciu, čo na slovenskú armádu v pohode stačí.

Ale ako vieme, ani Ľubomír Galko žiadnu nemal a aký poprask tam spôsobil. Z tohto sa Smer poučil a do kresla ministra posadí osobu, ktorá nielenže nevie ani ceknúť po slovensky, ešte má aj IQ fazuľového klíčka. A všetko by malo byť v poriadku.

Vnútro: Miki Hric

Nový minister vnútra má pred sebou ťažkú úlohu: tromfnúť v obľúbenosti neúnavného lovca goríl a vyslúžilých politikov Daniela Lipšica. Asi sa zhodneme, že proti Mikimu Hricovi ani Lipšic nemá šancu.

O odbornej zdatnosti a stopercentnej pripravenosti hádam ani nebudeme pochybovať. A tiež, keď zase vykopnú Jaroslava Spišiaka, bude treba nahradiť aj jeho zábavnú hodnotu.

Spravodlivosť: Štefan Harabin

Kto, keď nie najspravodlivejší medzi spravodlivými? Nie, o nikom inom nemôže byť ani reči. No dobre, taký Dobroslav Trnka by nebol tiež od veci kandidátom, ale ruku na srdce: viete si predstaviť, že by celkom seriózne mohol tento post obsadiť niekto iný?

S Harabinom na čele a v Smotánke naša spravodlivosť… ehm… spravodlivosť Smeru zvíťazí!

Hospodárstvo: Emil Machyna

Solídna ľavicová politika sa nedá robiť s nejakými hnusnými pravičiarmi, ktorí sa dívajú len na záujmy podnikateľov a sú naklonení ožobračovaniu neborákov zamestnancov. To jednoducho nejde.

Preto sa na čelo rezortu hospodárstva postaví ten, ktorému na srdci ležia predovšetkým ľudia bežní, ľudia práce. Odborový predák Machyna to so zamestnanosťou v slovenských fabrikách myslí vážne!

Školstvo, veda, výskum, šport: Juraj Široký

Opäť je tu čas hlboko sa zamyslieť nad činnosťou samotného ministerstva. Toto ministerstvo sa stále venovalo školám a ostatné svoje činnosti hrubo zanedbávalo. To treba zmeniť. Učitelia nech sa idú bodnúť, teraz sa sústredíme na šport.

A kto je pre túto oblasť povolanejší, než hokejový nadšenec a bezmedzný filantrop Široký? V sídle ministerstva na Kramároch určite určite zriadi pohodlný a moderný hotel… eee, teda konečne dôstojný svätostánok vzdelania, športu, aj tých, oných, ako sa to… vedy a výskumu. Nech je to čokoľvek.

Zdravotníctvo: dr. Ludsky

Nekompromisný, spravodlivý, rázny, nepodplatiteľný, vždy na strane pacientov. Taký je človek, ktorého na čele rezortu zdravotníctva potrebujeme ako soľ. Žiaden minister financií ho nezastraší a tvrdohlavo pôjde proti všetkým.

Má to len dva háčiky: po prvé, superdoktor je súdny lekár, čo nemusí práve vzbudzovať dôveru žijúcich pacientov. No a samozrejme, je to fiktívna postava, ale s tým si už vláda nejako poradí…

Kultúra: Nikola Weiterová

Nudní oblekáči? Zabudnite. Je čas na novú krv a aj vláda potrebuje trochu vzrušenia do svojho stereotypného života. Kultúrne podkutá speváčka Nikola bude nielen vítaným spestrením, ale aj známkou progresivity a otvorenosti novým trendom.

Problém by s ňou nemali mať ani babičky, ktorým sa inak odhalené krásavice nepozdávajú. Veď Nikola je dcérou Otta Weitera, ich miláčika z Repete.

Pôdohospodárstvo a rozvoj vidieka: Kveta Horváthová

Žien vo vláde nie je nikdy dosť. Prvým tipom síce bola Aneta Parišková, ktorá intenzívne hľadala farmárom ženy. Keďže však pred kravami dala prednosť materstvu, Smer musel hľadať inde.

Voľba padla na ďalšiu ostrieľanú farmárku, a to Kvetu Horváthovú. Zjavne má blízko pôdohospodárstvu aj vidieku a dokáže sa milo usmievať. A to je všetko, čo od ministra Robert Fico chce.

Životné prostredie: medveď Fedor

Roztomilý, priateľský a vzhľadom na svoj pôvod a celý život strávený v lese aj nanajvýš vhodný kandidát. Veď kto by sa viac hodil na ochrancu prírody než ten, pre koho je doslova a do písmena životne dôležitá?

Ďalším plusom je, že všetok prejav pána budúceho ministra je obmedzený na nadšené „Nazdar!“ a zdvihnutie ruky. Bude radosť s ním hlasovať na rokovaniach vlády!

Pridaj komentár