Pomenujme Maďarom híd!

Pokiaľ z nejakých príčin pestujete osobitý vzťah k obyvateľom Maďarska a konkrétne Budapešti, je vám smutno za krstením bratislavského mosta Apollo, prípadne ste recesista od prírody, máte jedinečnú šancu zúčastniť sa hlasovania o pomenovanie nového hídu, čiže mostu cez Dunaj. Hlasovať môžete tu. Teda – dúfajme, lebo stránka s nesmiernou obľubou padá a objavili sa aj podozrenia, že jej správcovia blokli prístup zo zahraničia. Ale keď sa vám to podarí – zahlasujte. Skutočne nemožno povedať, že by nebolo z čoho vyberať. Práve naopak, obyvatelia Budapešti už prišli doslova s desiatkami dobrých nápadov.

Na výber sa ponúka kopa priam labužníckych návrhov – od Mostu Chucka Norrisa alebo hrocha Viliho (ktorí krvavo bojujú o druhú priečku) cez Erica Cartmana až po skutočne avantgardné názvy, z ktorých značná časť odzrkadľuje postoj obyvateľov k dlhému čakaniu na most. Medzi návrhmi je dokonca aj Apollo!

A tu ponúkame niekoľko tipov, na ktoré vynaliezavé obyvateľstvo prišlo. Mojím osobným favoritom je rozhodne názov Formalde-híd!

Zlatá brána
Attila
Génius
Jolanda
Káblový most
medvedík Pú (Micimackó)
Under the híd
Lord of the ring
Ó, most!
Zmrzlinka
No konečne!
Pontón
Aj tak ho nikdy nepostavia
Heavy Metal
Mel Gibson
Csaba
Šmykľavý povrch
Cica
Kde je?
Drahý most
Jock Ewing
Špagetový most
Titanic
Most šomloi halušiek
Mudža híd
David Hasselhoff
Veľká nula
Godot
Most z našich peňazí
Karel Gott
Trabant
Most duchov
Benedikt XVI.
Paprikový most
Most zabudnutia
Frankenstein
Ťažké časy
Bermudský most
Socrealistický most
Humbug


Článok bol súčasťou pôvodných HyeNovín v rokoch 2005-2008

Pridaj komentár