Obyčajný Matovič

Správ o tom, čo sa deje v koalícii v posledných dňoch, je veľa a dianie je mimoriadne neprehľadné. Ťažko odsledovať, kto sa háda s kým a o čo. Motajú sa tam Obyčajní ľudia, potom tí menej obyčajní, do toho Bugár a celkovo je to poriadny a veľmi hlučný a mediálne vďačný chaos. Preto pre čitateľov HyeNovín prinášame krátky a jasný súhrn všetkého najdôležitejšieho, čo sa v uplynulých dňoch stalo. No, dôležitého je tam málo, ale zato ten cirkus!

 

 • Začalo to tým, že Igor Matovič pocítil pnutie. Buď sa zase dostať do všetkých novín a televízie, alebo odlúdiť nejakých voličov opozícii alebo koalícii alebo komukoľvek. Skrátka cítil pnutie a to ho prinútilo hlasovať v dojemnej jednote s opozíciou a proti koalícii, ktorej bol v tom čase členom.
 • Nato vypukol bordel. Z toho neprehľadného sledu obvinení a rekonštruovaní udalostí, ako ich prezentovali matovičovci a predseda SaS Richard Sulík. Vyhlásenia do médií nestačili, písali si aj blogy. Opozícia sa pohodlne usadila do kresiel, napchávala pukancami a vyla od radostného smiechu.
 • SaS vykopla Matoviča z poslaneckého klubu. To otvorilo dve zásadné otázky: či ho budú nasledovať aj ostatní traja obyčajní ľudia, a či si Matovič sadne k čerstvo nezávislej Anne Belousovovej. Na veľké sklamanie poslancov je odpoveď na druhú otázku negatívna. Odpoveď na tú prvú príde v stredu. Podľa dohody s SaS by následne obyčajná trojica mala vrátiť poslanecký mandát, ale zásadový a nekompromisný Matovič už vyhlásil, že tú dohodu rešpektovať nebudú. Charakter!
 • Ťažko povedať, ako naložiť s informáciou, že pred vyhodením z poslaneckého klubu Matovič a Sulík pili víno a Matovič prenocoval v parlamentnej kancelárii klubu. V niektorých médiách to vyzeralo ako kľúčový moment celej aféry. Praktické dôsledky onej udalosti som však zatiaľ nedešifroval.
 • Z vývoja udalostí je okrem opozície priam nadšené KDH. Konečne sa ich nikto nepýta na byt Jána Figeľa, ani na ostatných stodvadsať škandálov. Hnutie nestraší ani predstava pádu vlády a predčasných volieb. Prečo by aj mala, kresťanskí demokrati sú schopní sa spojiť aj s diablom, keď ide o moc.
 • Smer-SD sa už na alternatívu predčasných volieb pripravuje. Počet mimoriadne zvolaných tlačových besied chcú zvýšiť zo súčasných dvoch na štyri denne.
 • Premiérka Iveta Radičová sa na to celé díva a v duchu si hovorí, že šľak traf takúto koalíciu.
 • Nech to dopadne akokoľvek, Igor Matovič sa bude imbecilne chichúňať. Také dobrodružstvo ani nečakal!

3 thoughts on “Obyčajný Matovič

 1. Som z toho cvok
  Ak si niekto myslí, že tomu rozumie, čo sa tam, u tých amatérov deje, tak klobúk dole. Najradšej by som zobral remeň, a poriadne vytrieskal, za to, že pravdepodobne, aj vďaka nim, zomriem v krajine, ktorá sa bude podobať na bašibozukistan. Ďalšie stratené roky. Prúser je v tom, že akokoľvek sa niekomu javí byť Matovič šašom, oni sa tvária úplne vážne a zodpovedne.

Pridaj komentár