O Ficovej nôžke

Vážení čitatelia, je nám ľúto, že až dnes ráno si prečítate tú najdôležitejšiu správu z víkendu, ale snažili sme sa pre vás zohnať čo najaktuálnejšie informácie. Určite sa už aj vy zhrýzate napätím, čože sa to vlastne dialo s Robertom Ficom? Aké vážne je jeho zranenie?

Nuž, môžeme vás upokojiť: aj keď je zranenie vážne a nesmierne bolestivé, na živote nášho najlepšieho kandidáta neohrozuje. A to napriek tomu, že prvú pomoc mu dával Richard Raši. Poďme si teda zhrnúť všetko, čo vieme:

Začalo sa to nevinne – futbalovým zápasom. Súdruh premiér je vášnivý a šikovný futbalista, čo sa okrem iného prejavilo aj navýsosť športovým zranením – odtrhnutou achilovkou. Podľa očitých svedkov premiér len zrazu spadol, nikto nebol v jeho okolí, takže cudzie zavinenie je predbežne vylúčené. Ale nestrácajte nádej – už čoskoro sa dozvieme, kto za to môže.

Na výber máme pravicový zlepenec, obchodné reťazce, konkurentov v boji o prezidentské kreslo, opozíciu, novinárov, zamestnávateľov, zahraničných investorov, malých a stredných podnikateľov, Rómov, gayov, intelektuálov a Aštara Šerana.

A tiež futbalová lopta. Kto vôbec dal na ihrisko ten predmet, o ktorý sa dá tak ľahko potknúť?

Poniektorí premiérovi priaznivci sa až naľakali, pretože si zranil ľavú nohu! Zopár babičiek sa až prežehnalo, vidiac v tom neblahé znamenie osudu. Avšak úrad vlády sa rozhodne odmietol zaoberať podobnými poverami. Zato vo volebnom štábe vypukla panika, už druhá v nedeľu, odkedy vyšiel na svetlo sveta ten delirický prieskum, podľa ktorého sa Kiska doťahuje na Roberta.

Fica urýchlene dopravili do košickej nemocnice, kde mu diagnostikovali odtrhnutú achilovku. A to bolo všetko, čo stihli urobiť, lebo premiér sa tam dlho nezdržal a hajde do Bratislavy, kde ho mali v nedeľu večer operovať. Lekárov v košickej nemocnici tým trochu urazil, lebo že však čo si myslí, že oni by to nezvládli?

Tento prevoz bude mať zrejme ešte nepríjemnú dohru, keď zdravotná poisťovňa začne skúmať, prečo pacienta, ktorý prišiel k úrazu v Košiciach, prevážali na operáciu do Bratislavy. Ale keďže premiér je zaručene poistencom štátnej VšZP, toto vyšetrovanie bude mať veľmi krátke trvanie.

Zato košickí lekári budú urazení ešte dlho.

Musíme rýchlo uistiť premiérovych fanúšikov, že hoci jeho diagnóza znie skutočne hrozne (tým myslíme odtrhnutú achilovku), nie je to až také zlé. Vzhľadom k Ficovej perfektnej kondícii sa dokonca nedajú očakávať ani žiadne komplikácie. Najhoršou vecou, ktorá teraz môže premiéra postihnúť, je vysoko rizikový kontakt s nejakou rozzúrenou zdravotnou sestrou.

Poprípade s nejakou mladou príťažlivou tmavovlasou sestričkou, žeáno.

Robert Fico bude teda zafačovaný a hoci bude mať obmedzenú pohyblivosť, bude sa môcť venovať práci aj predvolebnej kampani, i keď určite nie v takej miere, ako by si želal. Jeho volebný štáb už v predstihu píše články, ako hrdinsky bojuje s bolesťami a už sa dohadujú, ako veľmi zmučený výraz tváre bude nosiť na verejnosti.

A vzhľadom na to, že Fico je po Mikulášovi Dzurindovi už druhým politikom, ktorý prišiel k úrazu v Košiciach, do metropoly východu sa žiaden politik v dohľadnom čase neodváži. Tým sa trochu oneskorene Košice stanú skutočným európskym hlavným mestom kultúry.

Najkrajšie na svete!

Pridaj komentár