Nekomentujte!

Poviete si, že som mohol prepnúť. Nemohol, ale to je vedľajšie. Aj keby som mohol na desať ďalších programov, verejnoprávna televízia je platená aj z mojich peňazí a teda mám čo povedať k tomu, ako sa s nimi nakladá. A práve teraz nie som spokojný s tým, že som si zaplatil športových komentátorov otváracieho ceremoniálu letných olympijských hier v Londýne.

Pretože športový komentátor na otváracom ceremoniáli je zásadná chyba.

Nepochybujem o tom, že Stano Ščepán a Marcel Merčiak sú profíkmi a nikdy by som si nedovolil kritizovať ich komentovanie športového prenosu, pretože športovým prenosom a ich komentovaniu nerozumiem. Ibaže otvárací ceremoniál nie je športová udalosť. Je to kultúrny počin. Ale to akosi nepochopili, pretože v jednom kuse mleli!

Milí komentátori. Ak si niekto dá tú námahu vymyslieť, zorganizovať, nacvičiť a predviesť komplexné predstavenie, tak by od vás bolo prinajmenšom slušné, keby ste to v jednom kuse neprerušovali svojimi komentármi, ktoré boli miestami tak od veci, že som nestačil oči vyvaľovať. Zaznelo od vás (či už ste to pochopili sami, alebo vám to do materiálov napísali), že hudba bola dôležitou zložkou ceremoniálu. Tak prečo ste ju neustále prehlušovali zbytočnými blábolmi? Viete si predstaviť, že by ste išli do divadla a niekto vedľa vás by neustále drmolil o nesúvisiacich veciach? Navyše keby do toho hádzal mylné informácie?

Nepoviem, je fajn občas sa ozvať a vysvetliť nejaký symbol alebo pridať zaujímavú informáciu. Ale nie v jednom kuse! To je spôsob, ako divákom pomôcť prežiť obernudný nástup športovcov. Tam ste sa mohli vyblázniť dostatočne. Aj ste sa. Lenže čo si mám o vás myslieť, keď vytresnete, že jedna z mladých športovcov, čo zapaľovali oheň, Katie Kirk, je chlap? Koľko mužov s menom „Katie“ poznáte?

A napriek tomu, že je športovkyňa, nie je na nej vôbec nič chlapské.

Z toho všetkého vyplýva, že ak by som náhodou pozeral záverečný ceremoniál, na RTVS to zaručene nebude. Nerád by som, aby tam nejaký chumaj zahlásil, že „Tej hudby už bolo trochu veľa.“

10 thoughts on “Nekomentujte!

   1. RE: RE: RE: Nekomentujte!
    Veru.Máš veľkú pravdu.Hlavne keď máme komentátorov,ktorí rozoznajú pohlavie len podľa koncovky ová. Budeme musieť poriadne vytriešťať oči pri prenosoch so zahraničnými účastníkmi kde sa nepridáva k priezvisku -ová,či súťažia muži alebo ženy.

 1. RE: Nekomentujte!
  Kvôli Merčiakovým táraninám a debilným štatistikám už dva roky nepozerám RTVS. Aj teraz som to pozeral na českom športovom programe – mám výber zo štyroch a komentáre sú na vysokej úrovni.
  Vraj po Londýne Merčiak v RTVS končí. Už pred 10-imi rokmi bolo neskoro. 🙁

 2. RE: Nekomentujte!
  Merčiaka nemusím už 5 rokov. Jednoducho som prešiel na české športové stanice a veľmi som spokojný.
  Sú pozorní aj k slovenským pretekárom, fandia im. Mám pocit, že pozerám československý kanál ( a bez vychvalovania sovietskej fyzkultúry).

 3. Hanba našim komentátorom
  Som veľký národovec, ale akýkoľvek športový prenos vždy pozerám na Čechoch. Tí naši sa nedajú počúvať. Je to oproti tým Čechom, akoby sa dieťa z materskej škôlky porovnávalo s vysokoškolským profesorom. Milujem hokej, ale naši komentátori ma vedia znechutiť tak, že ak hrajú naši chlapci a nie je možné pozerať to aj na Čechoch, tak normálne vypnem zvuk… Naši športoví komentátori sú jednoducho strašní!

  Tie komentáre pri otváracom ceremoniáli sa mi nepáčili.

 4. Mňa program zaujal
  až natoľko, že som pri ňom zaspal 😆 Ale nebolo to komentárom.
  Pri komentovaní by som vyzval na trochu tolerancie. Ja osobne žiadny komentár k športu nepotrebujem. Ono prílišná informovanosť bráni človeku rozmýšľať a možno ho tým trochu ochudobňuje.
  Neviem, prečo všetkým vadí Merčiak. Nehovorím, že je 100%-ný, ale ani nemáme veľa možností výberu.

Pridaj komentár