Na úspešnú spoluprácu

Minister obrany František Kašický odovzdal svojmu čínskemu rezortnému kolegovi pamätnú medailu ministra obrany SR. Kašický sa s ministrom Cao Gangchuanom stretol v Pekingu. Rokovanie partnerov je po ôsmich rokoch prvým rokovaním slovenského a čínskeho ministra obrany. Minister Kašický navštívil Čínu s cieľom vyhodnotiť spoluprácu vo vojenskej oblasti.

Kašický potvrdil v rozhovoroch s čínskym ministrom záujem ozbrojených síl SR pokračovať v organizovaní kurzov tradičnej čínskej medicíny, ázijských bojových umení a kurzu národnej bezpečnosti. Gangchuan zase deklaroval vzájomnú výhodnosť spolupráce a to, že Čínska ľudová republika chce pokračovať v jej rozvoji na princípe vzájomnej výhodnosti a nezasahovania do vnútropolitickej situácie.

„Okrem iného mi súdruh Cao Gangchua za zavretými dverami tiež podrobne popísal, ako sa rozháňajú študentské demonštrácie vojenskou silou. Najprv ich prejdete tankami a potom ich zachránite čínskou medicínou. Pri týchto akciách budeme v budúcnosti určite spolupracovať aj s ministerstvom zdravotníctva,“ zhrnul spoluprácu Kašický.


Článok bol súčasťou pôvodných HyeNovín v rokoch 2005-2008

Pridaj komentár