Mizantropický horoskop na rok 2014

Milí priatelia,

Rok sa s rokom zišiel. Nejako skoro na môj vkus, a to nehovorím preto, že trhanie šedivých chlpov z brady mi zaberá stále viac času. Zdá sa mi, že ten rok, odkedy ma madam Hilda presvedčila, že je čas na horoskop, bol akýsi krátky. A tu ho máš – zase ma prišla navštíviť.

Ak zhruba tušíte, čo je madam Hilda zač, je vám jasné, že som nemal inú možnosť, len sa zahľadieť na planéty a hviezdy a vypracovať dvanásť predpovedí na tento rok. Ešteže sa ani nič iné nezmenilo, takže je veľká pravdepodobnosť, že vás ani tento horoskop nepoteší. Ale však čo som ja, aby som niekoho tešil, no nie? Na, žerte!

Barana nečaká v prvom polroku nič zvláštne, teda až na občasné záchvaty exhibicionizmu, ktorými vyvolá pomerne búrlivú odozvu v najbližšom kláštore. Najmä preto, že to bude mužský kláštor. Nasledujúce udalosti si zase získajú veľkú pozornosť bulvárnych médií.

Baranovi sa tak splní sen o sláve, i keď asi nie spôsobom, ktorý mali na mysli. O to ťažšie bude znášať, že tých pätnásť minút popularity uplynie veľmi rýchlo a už sa mu nepodarí vymyslieť nič, čím by okolie mohol zaujať.

Býk bude trpieť ako kôň pod náporom otravných všedných maličkostí, najmä preto, že sám je taká otravná všedná maličkosť. Neustály boj s platením účtov, nespokojnou rodinou a ubíjajúcou prácou spôsobí, že raz mu rupnú nervy a dá si spraviť drsné tetovanie pekelného býka s plameňmi šľahajúcimi z nozdier.

Okrem hanby, keď v tetovacom salóne bude pišťať ako malé dievčatko, si však uženie aj ďalšie nepríjemnosti: ukáže sa, že je alergický na tetovaciu farbu. Nielenže pigmenty zmenia farbu na úplne inú. Býk ešte aj nezvratne opuchne a zdeformuje sa, takže jeho tetovanie bude vyzerať ako teľná krava, ktorá zvracia žlč. Pri troche šťastia sa dostane aspoň do lekárskych učebníc.

Blíženci budú zdarne pokračovať vo svojej celoživotnej snahe urobiť si z vlastného života peklo a znepríjemniť ho aj všetkým ostatným. Nanešťastie pre svet, Blíženci uniknú niekoľkým pokusom o vraždu. Nie preto, že by mali také šťastie, to skôr celý zvyšný svet má takú neuveriteľnú smolu.

Po vlaňajšom snažení o trochu mravnejší život sa títo zvrhlíci nadobro utrhnú z reťaze a dajú smelý priechod všetkým svojím fetišom, úchylkám a chlípnosti. Hoci to znie ako dobrá východisková situácia pre získanie širokého spektra pohlavných chorôb, napodiv sa však Blížencom budú vyhýbať. Predsa len, aj taká kvapavka má svoju hrdosť!

Raci, ktorí prežili minulý rok, sa budú potácať vo vzduchoprázdne, pretože ani len vševedúca a nezaskočiteľná astrológia nepočítala s tým, že by sa tie nechutné bytosti dokázali vzoprieť osudu a napriek všetkej pravdepodobnosti sú stále medzi nami.

Táto neštandardná situácia im síce dáva možnosť vziať svoj život pevne do vlastných rúk, bez komplikujúceho vplyvu osudu, avšak vzhľadom na ich odpudivé povahové črty im to ani nenapadne. Budú naďalej postávať v kúte a fňukať, aj keď nemajú prečo. Zvyšok sveta bude len dúfať, že prírodná rovnováha sa obnoví a vymaže hnusných Rakov z existencie.

Levy začnú rok 2014 naplnení energiou, smelými plánmi a odhodlaním zlikvidovať každého, kto by sa im postavil do cesty. Aj fyzicky, ak to bude najjednoduchšie.

Keďže sa tu bavíme o zhruba dvanástine obyvateľstva, je jasné, že pod vedením Levov bude tento rok plný násilia, krvi a ďalších nechutných vecí. Síce si planéta Zem trochu vydýchne, keď jej povrch budú v menšej miere zaťažovať tieto panovačné a egocentrické svine, zároveň sa však vlna krviprelievania bude len ďalej a ďalej stupňovať, na veľkú radosť komerčných televízii a pohrebných služieb.

Panna začne rok škaredou depresiou z toho, že jej zrušili Modré z neba. Po neúspešnom pokuse o liečbu sa začne vkrádať do detských domovov, nemocníc, starobincov a onkologických ústavov a psychicky týrať pacientov a chovancov. Veľmi rýchlo však na jej hlavu vypíšu odmenu a koncom jari už bude milá Panna vo väznici, kde, mimochodom, už rozhodne neostane pannou.

Boj o to, či ju zdrví prostredie, alebo Panna zdrví prostredie, sa bude úmorne ťahať po celý zvyšok roka. Nečakané rozuzlenie príde až na väzenskom vianočnom večierku, keď ju zavrú do jednej cely s maniakálnym Levom. Výsledok poteší oči aj dušu, vyrieši hneď dva otravné problémy a väzni sa zhodnú, že toto boli tie najkrajšie Vianoce, aké kedy zažili.

Váhy sa nezbavia svojej nezdravej príchylnosti k celebritám, zároveň si však uvedomia, že problémy, ktoré ich prenasledovali, si spôsobili samy. V snahe upratať si v živote preto začnú prenasledovať iný typ známych osobností: presedlajú na členov Konferencie biskupov Slovenska. V dôsledku toho sa ctení páni biskupi budú báť čo len vyjsť na ulicu, odmietnu sa vyjadrovať pre televízie, otvárať poštu aj e-maily a utiahnu sa do prísne strážených katakomb v chráme svätého Martina.

Áno, Váhy budú na budúci rok jediným skutočne užitočným znamením. Síce budú z nedostatku odozvy od svojich obetí nešťastné, ale to nijako ich zásluhy nezmenší.

Škorpióni sa akosi pozbierajú a rozhodnú sa, že už nebudú len tak životom bezmocne pohadzovaní, naopak, stanovia si ciele, vypracujú ambiciózne plány a bol by v tom čert, keby konečne nezaznamenali tak vytúžený úspech!

Nevedno, či je v tom čert, alebo ich neschopnosť, ale Škorpiónom sa dariť nebude. Naopak, všetko, čoho sa chytia, sa skončí absolútnou katastrofou a fiaskom. Nech bola vlani ich situácia akákoľvek zlá, tento rok skončia ešte horšie. Neostane im nič iné, len si priznať, že ich skutočne nikto nemá rád a hocičo dosiaľ v živote dosiahli, bolo len vďaka tomu, že sú rozmaznané odporné protekčné decká.

Strelec neočakávane spraví kariéru, a to rovno na poli vedy. Svoje okolie tak zaskočí hneď dvakrát – jednak nikto nečakal, že by z toho darmožráča niečo mohlo byť, jednak téma jeho prác – hnilobné procesy rýb a iných morských živočíchov – je predsa len problematická, najmä v praktickom výskume.

Niet preto divu, že súkromný život Strelca sa scvrkne na nulu. Chvíľu sa bude zdať, že vyriešil aj tento problém, ale nešťastnou zhodou okolností príde aj o kariéru, keď v laboratóriu nebude vedieť nijako rozumne vysvetliť, čo to preboha robil s tou zdochnutou chobotnicou.

Paranoja Kozorožcov dosiahne obludné rozmery – najprv sa budú zdráhať vyjsť z domu v obave pred bezpečnostnými kamerami a satelitmi, neskôr sa však odstrihnú od internetu, zo strachu pred odpočúvaním zahodia mobil a komunikovať budú výlučne grimasami.

Tlak sa stane neznesiteľný, až napokon ujdú niekam do lesa a prebývať budú v jaskyni. Na veľkú úľavu ich okolia. Ich povaha a úroveň osobnej hygieny boli totiž problematické dávno pred touto epizódou.

Neschopní Vodnári prídu k bizarnému záveru: že ak sa im má konečne niečo podariť, musia sa pustiť do kriminálnej činnosti. Na všeobecné prekvapenie sa tento uletený predpoklad ukáže ako správny: zločinecká kariéra Vodnárov bude prekvitať.

Nebude však mať dlhé trvanie – neurotickí Vodnári ostanú z radu úspechov úplne zneistení a od nervozity začnú podvedome sabotovať vlastné zločiny. Najneskôr do novembra preto skončia vo väzení, pri troche šťastia a vhodnej krajine s výhľadom na elektrické kreslo.

Ryby si vo vrchovatej miere užijú konflikty s rodinou. Spočiatku najmä pre nevhodný výber domácich miláčikov – predsa len, ťava na balkóne prináša viacero problémov pre všetkých, vrátane jej samotnej. Konflikty sa budú stupňovať, až sa situácia stane úplne neznesiteľnou.

Rozčúlené Ryby preto napochodujú do najbližšej zoologickej záhrady, kde sa budú nahlas dožadovať, aby ich zaradili do svojho inventára. Vedenie zoo po počiatočných rozpakoch súhlasí a Ryby zaradí do pavilónu šeliem. Ako krmivo.

Do nového roku vám želáme to, čo vám potichu želajú iní. HA. HA. HA.

Pridaj komentár