Matica zázračná

Matica slovenská nielenže zachránila Slovákov pred vyhynutím, ale doslova slovenský národ vzkriesila z mŕtvych. Premiér Robert Fico to vyhlásil na slávnostnom zhromaždení pri príležitosti 150. výročia založenia Matice.

Po neuváženej námietke okoloidúcej upratovačky, že slovenský národ predsa nikdy nevymrel, ju dav rozvášnených matičiarov ušliapal.

Premiér medzitým nerušene pokračoval: „Keďže naša Matica dokázateľne spravila zázrak, som si istý, že nový pápež ju vyhlási za svätú. A Slováci sa k nej budú modliť. A tiež ku mne,“ dodal premiér.

Ani tu však Fico neprestal. Ďalšiu časť jeho vystúpenia prinášame v plnom znení:

Niekedy mám pocit, že slovenské médiá ani len netušia, aký dar dostali Slováci v Matici slovenskej. Cielene sa zaujímajú o všetko podružné a preto im cielene uniká to podstatné, ona jedinečná matičná myšlienka mravnej obrody Slovenska. Túto myšlienku Matica 150 rokov systematicky uvádza do praxe, lebo Matica slovenská lieta na krídlach nádeje a učí i stimuluje mladú Maticu k pestovaniu nezištného vlastenectva.

Úrad vlády medzitým potichu vyhlásil poplach. „Snažíme sa zistiť, kto mu napísal ten prejav. Ak to bol Machala, musíme ho umlčať. Ak si ho premiér písal sám, musíme nájsť ten matroš a urýchlene mu to zatrhnúť,“ prezradil jeden z rozrušených zamestnancov úradu. „A ak zistíme, že niekto do pohostenia primiešal lysohlávky, Matica si už neškrtne!“

1 thought on “Matica zázračná

Pridaj komentár