Koniec uhoriek

Počasie predviedlo generálku na Armageddon, odutí a vreštiaci školáci zaplnili prostriedky MHD, dyne sa zmenili na nechutný ružový polystyrén. Naplnili sa tak všetky kritériá na vyhlásenie ozajstného septembra.

Aj naši volení zástupcovia si napľuli do dlaní (ale fuj!) a poďho ešte pred začiatkom pracovného týždňa kaziť ľuďom krásne predĺžený víkend. Že ďakujeme veľmi pekne. Ešte aj Madam Hilda to považuje za príliš kruté!

Sieť snemovala

Doteraz priam mýtická Sieť sa konečne zišla a z hypotetickej položky v prieskumoch volebných preferencií sa zhmotnila do reálu. Predsedom sa na všeobecné prekvapenie stal zručne zostrihaný Radoslav Procházka. Hneď v pondelok potom dostal náš akože nový politický subjekt pekný darček – štvorpercentný pokles preferencií. Ups.

Na rozdiel od Procházkovej prezidentskej kampane by financovanie strany malo byť transparentné. Začalo to 800-tisícovou pôžičkou. Teda z banky. Aspoň dúfajme, že to bolo 800 tisíc a že to bolo z banky. Lebo viete, pol na pol a sme niekde, kde sme byť nechceli. Napríklad na Matovičovej nahrávke.

Nešťastnou bankou, ktorá tomuto podnikateľskému plánu verí, je Fio banka. Tých chudákov čaká pár bezsenných nocí, keď zistia, že prvý raz v histórii človečenstva klient uzavrel zmluvu nevýhodnú pre banku. Holt, právnik zrodený v KDH.

Fico má silné reči

Nášho premiéra zrazu bolo počuť v Bruseli. Bohužiaľ. Ale kedykoľvek jeho počuť, dá sa to ohodnotiť slovom „bohužiaľ“. Robert si povytiahol gate a vyhradil si právo vetovať prípadné ďalšie sankcie voči Rusku. Taký je on frajer. Európa padne, keď si Fico zmyslí. Teraz v pozore čaká, či ho Putin pochváli. A pri dnešnom stretnutí s ukrajinským premiérom to bude chvíľa pekne trápneho ticha.

Avšak Fico vo svojom ťažení pod červenou vlajkou nie je osamotený. Rovnaké bláboly vypúšťa zo seba maďarský premiér Viktor Orbán a dokonca český premiér Bohuslav Sobotka. Od Orbána to neprekvapuje, on je s Ficom rovnaká krvná skupina, ba priam až rovnakú DNA majú. Ale človek by tak nejako predpokladal, že Česi majú viac rozumu, než sa ňuňkať s Ruskom.

Ale nevadí, nič sa nedeje. Všeobecný konsenzus je totiž taký, že keď príde na lámanie chleba, všetci traja vyfučia ako balóny. Lebo však presne to v nich je – vzduch.

Alebo v horšom prípade metán.

Pridaj komentár