Horor na dobrú noc

Sedí sa vám dobre, milé deti? Zababušte sa do perín, aby vám ani noha netrčala, lebo všetci dobre vieme, čo sa stane, keď vám v noci trčí noha von. Nemusíme si hovoriť, čo žije v skriniach a pod posteľami. Dospelí nech si vravia, čo chcú, my si nebudeme nahovárať, že to, čo sa hýbe, sú iba tiene. Nás neoklamú, že tie zvuky sú úplne normálne. My predsa dobre cítime, čo sa tu okolo nás zakráda…

Ale prezradím vám – existujú ešte strašnejšie veci! Tak už stíchnite a ja vám o tom porozprávam.

Poznáte dobre tie strašidelné domy. Nemusím vám nič vysvetľovať o strašidlách, ktoré vyliezajú v noci z rohov izieb. Toto všetko, milé deti, sú len slabé a skoro až smiešne odvary toho skutočného hororu.

Tie strašidelné miesta, o ktorých vám chcem dnes porozprávať, sú skutočne príšerné – a čo je najhoršie, ich skutočná obludnosť nezávisí na tom, či je tma alebo svetlo! Práve naopak, svoje najstrašnejšie výčiny šíria za denného svetla! Chodíte okolo nich každý deň, ale beda vám, ak sa do nich rozhodnete vstúpiť! Vyhýbajte sa ako čert krížu – obchodom s potravinami!

Napriek hypermarketom s ich švábmi, muchami, potkanmi a hnijúcim mäsom – prežili. V rovnakej forme, ako vznikli. Sú staré-prastaré, pamätajú ešte časy, keď na stenách viseli heslá ako So Sovietskym zväzom na večné časy! Neplač, maličká, ja som ťa varoval, že to bude strašný horor!

Tieto desivé miesta prežívajú vďaka tomu, že sú blízko nevinným ľuďom, ktorí si chcú kúpiť základné potraviny. Z ich životnej sily a peňazí žijú tieto desivé monštrá, obývané myšami a hrôzyplnými ježibabami.

Ak ma nepočúvnete a vojdete, čakajú vás strašné chvíle! Hneď, ako vstúpite, uvidíte špinavú betónovú či kachličkovanú dlážku, ktorá vyzerá, že za tých sto rokov, čo tam ten obchod je, tam denne krvavo zamordovali aspoň desať ľudí.

Dvere vŕzgajú a trieskajú tak, že by to vydesilo aj Lomidreva. Ak ich nedajbože v lete necháte otvorené, hneď sa rozjačí niektorá z ježibáb a vreští, aby ste za sebou zavreli, pretože je tam prievan.

V mŕtvolnom osvetlení sa ježibaby ponuro plížia, sledujúc váš krok, pretože ste potenciálny zlodej a beda vám, ak vás prichytia, že naozaj niečo kradnete! Vzadu v sklade, kam ľudská noha možno vkročila, ale celkom určite odtiaľ nevykročila, vás zavesia na mäsiarske háky a vykostia obrovskými nožmi!

Pred strašidelnými potravinami niet úniku. Regále, ktoré kedysi zívali prázdnotou, teraz tovarom priam prekypujú. Ale pozor, sú tam všelijaké podozrivé veci a ježibaby akosi dokážu zaplniť priestory vecami, ktoré vôbec nepotrebujete, dômyselne schovávajúc veci, ktoré potrebujete. Zákerne zaplnia priestor tak, aby sa pomedzi regále zmestil iba jeden človek priemernej veľkosti a ničia nervy nakupujúcich obetí tým, že vykladajú do priestorov celé palety najrôznejšie odpudivého tovaru, aby ste sa ani náhodou nemohli pohnúť.

V tejto zlomyseľnej hre im pomáhajú ich služobníci – dlhoroční zákazníci, ktorí sa dopracovali do vysokého veku a stali sa z nich bezduchí otroci potravín. Babičky a deduškovia sa pomaličky pohybujú v uličkách, odstavia vŕzgajúce nákupné vozíky, ktoré inak nečakane a z vlastnej vôle menia smer, a sklonia sa, oprúc sa oň zadkom. Hĺbavo skúmajú ceny všetkého dostupného a šomrú. Túto činnosť dokážu vykonávať ľubovoľne dlho, ničiac tak rýchlejších nakupujúcich, ktorí stoja za nimi a čakajú, až odblokujú premávku.

Ak chodíte do nejakých potravín častejšie, a ste správne ústretoví a empatickí, môžete sa s ježibabami skamarátiť. Zistíte, že dokážu byť aj celkom priateľské a ústretové, ale pozor! Strašidelné potraviny o tom dobre vedia, a tak v snahe, aby ich ježibaby úplne nezradili, priebežne obmieňajú osadenstvo. Žiadna ježibaba nevydrží na jednom mieste príliš dlho, a ak áno, pozor na ňu! Môže to byť vrchná ježibaba a nemusíme si hovoriť, aké sú tie nebezpečné!

Veru tak, milé deti. Neopísateľné hrôzy sa skrývajú na týchto miestach. Už viete, že musíte zadržiavať dych, keď sa nakloníte nad chladiarenský box s mliekom. A to už ani nehovoriac o tom, ako brutálne vás zderú z peňazí.

Vidím, že sa už trasiete, deťúrence. Najvyšší čas ísť spať, ha, ha, ha! Nech sa vám, che, che, snívajú krásne sny!


Článok bol súčasťou pôvodných HyeNovín v rokoch 2005-2008

Pridaj komentár