Fico útočí

Premiér Robert Fico opäť zaútočil na súkromné zdravotné poisťovne. Počas pravidelnej Hodiny otázok v parlamente obhajoval opatrenie, ktoré presadila jeho vláda, na základe ktorého sa poisťovniam obmedzilo použitie zisku.

Dobrá voľba pán premiér. V parlamente to vyzerá ako na ľudovej veselici. A tých hnusných bohatých majiteľov zdravotných poisťovní aj tak nikto nemá rád. Hodia sa na vylepšenie image o tom, ako bojujete za nás.

Súkromné poisťovne s opatrením nesúhlasia a už avizovali, že zvažujú podanie žalôb na arbitráž. Finančná skupina Penta, ktorá figuruje v poisťovni Dôvera, v polovici januára navrhla vláde mimosúdnu dohodu, v ktorej požaduje 15 mld. Sk ako odškodné. Fico to už vtedy označil za výpalníctvo. „Môžu nás žalovať, koľko chcú, takýchto žalôb sa v žiadnom prípade nebudeme báť…“

… prečo by sme sa báli, súdruhovia, veď v konečnom dôsledku tieto excesy nebudeme platiť z nášho vrecka. Báť by sa mali občania. Poserieme konkurenčné prostredie v zdravotnom poistení a ešte sa vyzbierajú na prípadné výdavky po prehratom súdnom spore.

Pred poslancami sa pýtal, či Penta bude chcieť zobrať niekoľkomiliardové odškodné z verejného zdravotného poistenia.

Pán premiér, som presvedčený, že bude. Vy by ste si nevzali?


Článok bol súčasťou pôvodných HyeNovín v rokoch 2005-2008

Pridaj komentár