Belousovovú vylúčili z SNS

Predsedníctvo SNS dnes jednomyseľne rozhodlo o vylúčení Anny Belousovovej zo strany pre poškodzovanie mena a záujmov strany. Podľa predsedníctva Belousovová nezvládla svoju nenaplnenú mocenskú ambíciu v strane. SNS sa podľa vedenia strany dnešným rozhodnutím predsedníctva definitívne lúči so spôsobom mocenskej politiky, intríg a zastrašovania, ktorý sa A. Belousovová snažila v jej vedení v minulosti presadzovať, a nastúpila s novým vedením na novú cestu obrody SNS. „Budem nový a lepší,“ povedal precítene predseda SNS Ján Slota.

Slota a Belousovová sa dostali do konfliktu pred snemom SNS. Belousovová kritizovala Slotu za kauzy, ktoré sú spájané so stranou počas posledných štyroch rokov, keď národniari boli vo vláde. Slota sa pred zasadnutím snemu vyjadril, že jej vylúčenie by bolo nesprávnym krokom. „Veď ona je nesmierne dobrá žena, ja ju mám veľmi rád a pre SNS by to bola veľká strata,“ zaslzil Slota.

Predseda SNS preto hodlá apelovať na predsedníctvo strany, ktoré s ním takto inak vôbec nemá nič spoločné, aby svoje rozhodnutie prehodnotilo. „Kolenačky prejdem z mojej kancelárie do zasadačky a na každom metri vyplačem za črpák sĺz,“ priblížil Slota svoje snahy uchovať v strane niekdajšiu podpredsedníčku, ktorú najprv vylúčil z predsedníctva a neskôr ju vyškrtol z kandidátky SNS pre komunálne voľby v Čadci.

Samotná Belousovová sa k svojmu vylúčeniu zo strany zatiaľ nechce vyjadrovať. Sľubuje však zvolanie tlačovej konferencie. „Bude to zaujímavé,“ sľúbila Belousovová. „Myslím, že SNS konečne zistí, prečo na centrále mali v posledných mesiacoch takú vysokú spotrebu tonerov do kopírky,“ dodala s úsmevom.

Pridaj komentár