Ako zatieniť Čižnára

Vymenovanie generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára úplne zatienila drobná epizódka: trojitý božtek Štefana Harabina premiérovi Robertovi Ficovi. Nikto nepredpokladal, aké dôsledky tieto nežnôstky budú mať.

Len o chlp ušli hanbe bulvárne denníky. Už mali prichystané titulky: Šokujúce! Zoofilné orgie v prezidentskom paláci! Škandál! Robo, toto nie je tvoja manželka ani právnička! Zvrhlosť: Premiérova príchylnosť k prasatám štetinatým v priamom prenose!

Našťastie, v tlačiarni jeden pracovník upozornil na to, čo on považoval za nesprávnu fotografiu. Až potom si redaktori všimli, kto je vlastne na snímke.

Prejavy nežnosti na verejnosti pobúrili aj kuffov a podobných neobyčajných ľudí. „Vidíte? My sme to hovorili! Najprv nám nedovolia ich kameňovať a teraz sú už všade!“ píše sa vo vyhlásení poslancov kresťanských strán a podobných pochybných spolkov.

Iniciatíva Inakosť a ďalšie ľudskoprávne organizácie však k dôvernostiam dvoch ústavných činiteľov pristúpili vlažne. „No ďakujeme pekne za takú reklamu,“ povzdychli si rozmrzene.

Pridaj komentár