Ako sme volili

 

Najdôležitejšiu vec už viete: Robert Fico v nedeľu ráno otvoril oči a s hrôzou si uvedomil, že to nebola nočná mora, ale fakt dostal od voličov výprask. Aj keď je pravdou, že nebol tým najnešťastnejším človekom v republike. Napríklad Madam Hilda je s nervami na konci – vyzerá to, že na Slovensku sa počet masochistov dramaticky zmenšil. Teraz sa bojí o živobytie.

Ale poďme pekne po poriadku. V sobotu ráno sa otvorili volebné miestnosti a tesná nadpolovica občanov Slovenska sa vybrala voliť. Medzi nimi napríklad aj prezident hlavy štátu Ivan Gašparovič. Napodiv, do volebnej miestnosti ešte trafil. Pritom povedal, že výsledok bude tesný, ale želal by si, aby nebol. Nuž mu dobroprajní voliči jeho želanie splnili.

Robert Fico aj Andrej Kiska vyvenčili synov. Obaja sa na otcov neskutočne podobajú. Fico dostal od mamy na obed obrátený rezeň, voči ktorému protestoval. Nečudo. Jeho mama sa ukázala ako dokonalý prognostik – situácia sa naozaj obrátila.

Mimochodom, obrátený rezeň je taký, ktorý sa najprv obalí v strúhanke, až potom v rozšľahanom vajci. Recept si pán premiér môže nájsť na varecha.pravda.sk. To bude aj ideologicky v poriadku.

Možno by Fico zvážil zmenu kariéry na šéfkuchára. Odieranie hydiny mu už ide.

Volebné miestnosti sa zavreli, členovia komisií začali počítať a Robert Fico žartovne predniesol, že si ide do centrály Smeru obhrýzať nechty. Po prvých výsledkoch už musel mať obhryzenú ručičku až po zápästie. Aby mu zabránili zmrzačiť sa až po lakeť, vyviedli ho pred novinárov, kde v polovici sčítania zablahoželal Kiskovi k víťazstvu a bez priestoru na otázky zase zmizol.

Keď sa objavil znovu, povedal len: „No, som prehral.“ Vidíte, aký je to moderný premiér. My mu môžeme povedať: „No, to si nevychytal. To si zabil.“

Na druhý deň Fico poslal do všetkých diskusných relácií šéfa jeho zbabranej kampane Mareka Maďariča. Asi že nech si to vyžerie zaňho. Aj s obráteným rezňom. Maďarič sa tváril, akoby mal urputné tráviace ťažkosti, ale inak sa snažil svojho šéfa napodobniť čo najvernejšie. Povedal, že je všetko v poriadku a Smer vlastne vôôôôbec neprehral. A pre istotu naznačil, že možno príde o miesto.

Ak bude mať šťastie, tak len o miesto.

Prezidentskí kandidáti si medzitým dali šlofíka, Kiska niečo niekde povedal a Fico zaliezol do nory. Jeho štáb teraz bude bedlivo strážiť, aby sa nedostal k žiadnym novinám ani internetu. Armáda povojnových generálov teraz filozofuje, že inak to ani dopadnúť nemohlo a škodoradosť len tak kvitne. Fica už posielajú za Mečiarom a Dzurindom. Aj keď pomaličky, zato neodvolateľne.

Rozhodne budú voľby v roku 2016 zaujímavé. Snáď to dovtedy Madam Hilda s nervami vydrží.

Pridaj komentár