Veľká vzácnosť

Veľká dráma! Nora v ohrození života a s jej život zachraňujúcou operáciou musia čakať, kým niekde nenájdu darcu krvi. Nora má totiž najvzácnejšiu krvnú skupinu, AB negatív.

Aj priemernému divákovi lekárskych seriálov sa tu čosi nepozdáva. Čo sa stalo s univerzálnou 0 negatív?

Vážení, je to ešte horšie. Nielenže by na operáciu stačila 0 negatív, pacientovi s krvnou skupinou AB negatív možno v takýchto núdzových prípadoch podať akúkoľvek krvnú skupinu s negatívnym Rh faktorom.

Iróniou osudu však je, že keby sa scenáristka aspoň trochu pohrabala na internete, prišla by na to, že do ňou vymyslenej situácie by skvele zapadla iná krvná skupina. Je to vzácna odroda skupiny 0 a nadáva sa tomu Bombajský fenotyp. Títo ľudia skutočne nemôžu dostať žiadnu inú krv než na chlp rovnakú a aj negatívna nulka by im skôr pomohla na onen svet ako z neho. Je to geneticky podmienené, takže aj zápletka s Norinou sestrou by sedela ako uliata. Škoda, že odborný konzultant mal práve voľno…

4 thoughts on “Veľká vzácnosť

  1. Nieeee
    Ale nieee odborny konzultant nemal volno, prave sa zaoberal odbornymi komentarmi k hodnoteniam Noriky Mojsejovej., Nevedala ci sa spravne hovori Ona je knedla, alebo Ona je knedľa. Alebo? Jakeho odborneho poradcu si vlastne mal na msli?

Pridaj komentár