ČSS 4.6: Drobné veľké víťazstvo

Najkratší ročník superstar v histórii oboch krajín (a neviem, či aj nie sveta) je za nami. Palmu víťazstva si snáď po prvý raz odniesla Slovenka – Emma Drobná. Samozrejme, kým sme sa dopracovali k tomuto záveru, museli sme prekonať tri a pol hodinový program, čo celkom neladilo s rýchlosťou tohto ročníka.

Úvodný Janek Ledecký sa nás snažil naladiť vianočne hneď na začiatku. Opäť som musel rozmýšľať nad skrátením show – stačilo potiahnuť o týždeň a už by vianočné nálady boli prijateľnejšie. Ale nie, my sme ešte dostali celú prvú rundu sviatočných popevkov a hneď na začiatok…

Sviatky a… ach jo, hity!

Emma Drobná – Mariah Carey: All I Want for Christmas is You – Moje nádeje, že Mariah Carey ma minule mučila posledný raz, sa nenaplnili. V nedeľu večer bol útok znásobený detskými tanečníkmi a sexi Mikuláškami, čo takto pospolu vyzeralo čudne. Bolo mi úplne jedno, ako to Emma zaspievala, snažil som sa mentálne vzdialiť čo najďalej.

Pavol Kovalíček – Tublatanka: Poďme, bratia, do Betléma – Hlboký nádych a mantra: to nie je Tublatanka, to je koleda, to nie je Tublatanka, to je koleda. No, celkom som prežil. Paľo sa zase oprel o folklór, ale kapela nemilosrdne mydlila rock a celkovo to bolo celkom znesiteľné. Ale ešte raz to teda počuť nechcem.

Štěpán Urban – Václav Neckář: Půlnoční – A toto by som si zase pustil rád. Už len preto, že sa mi originál nestačil sprotiviť. A v Štěpánovom podaní to bol príjemný zážitok bez ohľadu na prítomnosť či neprítomnosť Vianoc.

Emma Drobná – Britney Spears: Toxic – Tak toto by som nespoznal. Keby to Britney spievala v Emminej úprave, aj by to počúvateľné bolo. Emma sa opäť predviedla ako osobitá a s rozparkom na sukni až po boky.

Štěpán Urban – Bruce Springsteen: Dancing in the Dark – Toto bolo v kategórii „výber divákov“. Pomerne prekvapivé, kde sa k tomuto diváci dostali? Trochu som pri tom strácal sústredenie. Už som asi rozmaznaný.

Pavol Kovalíček – Extreme: More Than Words – Folklór v prvom vystúpení, spevná balada v druhom. Paľo nenechal nič na náhodu. Pekne mu to sadlo, akurát mohol v niektorých pasážach trochu ubrať plyn a tie vysoké výšky mu fakt nevyšli.

Tri, dva, jedna

Ohavnosť menom Príbeh nekončí ohlásila návrat. Opäť ďakujem produkcii, že nás tomu vystavila iba dvakrát za celé trvanie Superstar.

No a potom gilotína tretieho miesta dopadla na krk Pavla Kovalíčka. Celkom sa mi uľavilo – teda nie preto, že by som sa tak tešil z jeho bronzu, ale preto, že mi vyšiel tip na finálovú dvojku a nebol som za debila, že som už úplne mimo.

Emma a Štěpán tak dostali možnosť zreprízovať si svoje najlepšie výkony doteraz. Ale nemá zmysel reprízovať aj naše hodnotenia. Čas pokročil, oči sa mi zatvárali, tak už som len čakal na záverečný verdikt. Konečne sme sa k tomu dopracovali, vyhrala Emma Drobná.

Som celkom potešený, keďže Štěpán sa tak vyhne tlaku na víťaza. A celkom by som odhadol, že Emma ten tlak ustojí.

Miscellaneous Thoughts:

  • Štrikované svetre boli highlightom večera.
  • Reklamná vložka bola obzvlášť nevkusná, keď Štěpánova mamka vítala syna minipizzami.
  • Rozpačitý bod večera: nikto z vypadnuvších finalistov neoznačil Emmu za svoju favoritku.
  • Ale celkom rád som si vypočul Veroniku aj Dana.
  • Jitku bolo v nedeľu vidieť a počuť pomenej. Ani neviem, ako sa k tomu postaviť.
  • Porotcom prekvapivo nedali tipovať meno víťaza, namiesto toho hodnotili celý ročník.

 

A je koniec

Čo povedať o tomto ročníku speváckej súťaže s už celkom dlhou históriou? Napríklad že v porovnaní s čudnými vecami, ktorých sme boli svedkom vlani, to bolo radikálne zlepšenie. Presnejšie povedané, nič ma nejako zásadne nerozčuľovalo. Aj na reklamy sa dá zvyknúť.

Príjemní boli aj súťažiaci, keď najhorším hriechom, ktorého sa voči mne dopustili, bola nezaujímavosť či nedostatok iskry. Potešený som bol prítomnosťou Pyca, aj keď samému to nejde tak dobre, ako keď má kompatibiliného spolumoderátora.

Čo do budúcnosti? Nuž, neviem. Teraz som zvedavý, kto sa stane faktickým víťazom Superstar.

Pridaj komentár